Портативні зарядні станції очима майстра: хто виробляє, які акумулятори, ремонтопридатність і запчастини

За кілька років портативна зарядна станція перетворилася з туристичної іграшки на звичайну побутову техніку: вона стоїть у передпокої, під касою в кав’ярні, біля роутера в офісі. Отже, рано чи пізно вона приходить і на ремонт. Для майстра це не «великий павербанк», а цілий набір вузлів в одному корпусі: батарея на десятки вольтів із власною BMS, інвертор на кілька кіловатів, зарядний пристрій, контролер сонячних панелей, вентилятори й прошивка. Нижче — огляд того, що продається в Україні, за відкритими даними виробників, каталогів і розборів. Ми не тестували ці станції і не складаємо рейтингів: тут лише те, що можна перевірити.
Хто продає і хто виробляє
Ринок тримають кілька брендів, і майже всі вони китайські компанії. EcoFlow заснована 2017 року в Китаї; Jackery належить шеньчженській Shenzhen Huabao New Energy; Anker, якій належить лінійка SOLIX, має штаб-квартиру в Чанші; DJI, відома дронами, робить і станції серії Power; материнська компанія BLUETTI — PowerOak. Нижче за ціною — Oukitel, FOSSiBOT, Allpowers, Pecron, Vtoman та десятки інших торгових марок: у каталозі Hotline станом на 17 жовтня 2026 року понад сотня брендів.
Лідер у нас один і з великим відривом. За даними DeloUA, на які посилається офіційний представник бренду, на початок 2026 року EcoFlow займав 62 % українського ринку резервного живлення. Представництво й ексклюзивний дистриб’ютор EcoFlow в Україні з 2021 року — група DroneUA. Тож якщо до вас і приносять станцію, найімовірніше, це буде EcoFlow. Але бюджетні марки, яких на полицях стає дедалі більше, теж до вас дійдуть.
Попит іде хвилями, за відключеннями. Взимку 2026 року ITC писав, що Україна вибрала більшу частину запасів станцій з європейських складів, а нові партії, доставлені літаком, дорожчали на 30–35 %. Для майстерні з цього два висновки: після кожної хвилі відключень станцій на ремонті стає більше, і серед них повно моделей, ввезених не через офіційний канал. А від каналу залежать гарантія й запчастини.
Для чого їх купують — і що з цього випливає для ремонту
- Дім під час відключень. Найчастіший сценарій: роутер, холодильник, світло, ноутбук. Станція постійно стоїть на заряді в режимі ДБЖ і працює щодня. Звідси знос батареї, перегрів у закритій шафі й поломки від того, як її під’єднали до мережі будинку.
- Кемпінг і авто. Менші станції, заряд від прикурювача й переносних панелей. Тут бувають падіння, волога, пісок і пошкоджені роз’єми.
- Бізнес. Кав’ярня, магазин, перукарня, офіс: каса, термінал, кавомашина, обігрівач. Навантаження ближче до номіналу, а простій коштує грошей власнику — і квапить вас.
- Побутова медтехніка. Якщо від станції живиться медичний прилад, важливі час перемикання в режим ДБЖ і запас по потужності. Те, чи придатна конкретна станція для конкретного приладу, вирішує не майстер, а інструкція до приладу і його виробник.
Інвертори для сонячних станцій і ДБЖ — суміжна, але окрема тема; про них — у статті Інвертори й ДБЖ очима майстра.
Моделі, які найчастіше трапляються в каталогах
Нижче — вісім поширених моделей різних брендів і класів. Це не рейтинг: ми просто взяли те, що на першій сторінці українського агрегатора Hotline має найбільше пропозицій, і звірили характеристики з сайтами виробників. Ціна — це вилка від найдешевшої до найдорожчої пропозиції в агрегаторі станом на 17.10.2026. Вона орієнтовна: різниця всередині вилки — це і акції, і сірий імпорт, і просто завищені ціни.
| Модель | Хімія | Ємність | Вихід (номінал) | Заряд від мережі | Сонце | Ціна, тис. грн |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EcoFlow DELTA 3 Plus | LiFePO4 | 1024 Вт·год | 1800 Вт | до 1500 Вт | 2 × 500 Вт, 11–60 В | 33–50 |
| EcoFlow DELTA 2 | LiFePO4 | 1024 Вт·год | 1800 Вт | до 1200 Вт | 500 Вт, 11–60 В | 30–44 |
| EcoFlow RIVER 3 Plus | LiFePO4 | 286 Вт·год | 600 Вт | 0–100 % за 1 год | 220 Вт | 14–22 |
| BLUETTI Elite 100 V2 | LiFePO4 | 1024 Вт·год | 1800 Вт | до 1200 Вт | до 1000 Вт | 27,5–45 |
| Jackery Explorer 1000 v2 | LiFePO4 | 1070 Вт·год | 1500 Вт | 10 А, близько 1,7 год | до 400 Вт, 12–60 В | 26–43 |
| Anker SOLIX C1000 Gen 2 | LiFePO4 | 1024 Вт·год | 2000 Вт | 1200 Вт, 1600 Вт у швидкому режимі | 600 Вт, 11–60 В | 32–51 |
| DJI Power 1000 V2 | LiFePO4 | 1024 Вт·год | 2600 Вт | повний заряд за 56 хв | через окремий модуль MPPT, до 400 Вт | 26–42 |
| FOSSiBOT F2400 | LiFePO4 | 2048 Вт·год | 2400 Вт | до 1100 Вт | до 500 Вт, 11,5–50 В | 43–68 |
Ціни Anker наведено для варіанта C1000X Gen 2 з тією ж ємністю й потужністю. Швидкий заряд у Jackery та Anker вмикається в застосунку. Видно головне: клас «близько 1 кВт·год» дуже щільний, і за схожими цифрами стоять зовсім різні конструкції.
Акумулятори: LiFePO4 проти NMC
На першій сторінці того ж каталогу всі 48 позицій мають батареї LiFePO4 (LFP, літій-залізо-фосфат). Так було не завжди: станції першого покоління робили на літій-іонних комірках NMC, і в ремонт вони приходять досі. Наприклад, у специфікації EcoFlow DELTA 1300 вказано комірки 18650, батарею 50,4 В і ресурс 800 циклів до 80 % ємності. У сучасних LFP-моделей з таблиці виробники обіцяють 3000–4000 циклів.
- LFP — номінал комірки 3,2 В, верхня межа заряду 3,65 В. Важча на ту саму ємність, натомість переносить більше циклів, і тепловий розгін у неї починається важче.
- NMC — номінал 3,6–3,7 В. Легша й компактніша, але циклів витримує менше, а при тепловому розгоні горить інтенсивніше, бо сама виділяє кисень.
Ці відмінності — не тільки довідка. Від хімії залежить, яким зарядним пристроєм балансувати комірки, які напруги вважати нормою і чи можна взагалі ставити замість старої комірки нову з іншої партії.

Форма комірок. Всередині трапляються два підходи. Циліндричні комірки позначають за розміром: 18650 — діаметр 18 мм, довжина 65 мм; 21700 — 21 на 70 мм; 32700 — 32 на 70 мм, цей формат поширений саме серед LFP. Їх збирають у пакети десятками, із з’єднувальними пластинами й тримачами. Призматичні комірки — великі «цеглини» в алюмінієвому корпусі, яких у пакеті набагато менше. Виробники станцій зазвичай не повідомляють, які комірки і чиєї марки стоять у конкретній моделі, а незалежних розборів, які б це підтверджували для конкретних моделей, ми не знайшли. Тому ми свідомо нікого не називаємо: що всередині саме у вашої станції, видно тільки після розбирання.
Для ремонту це має практичний наслідок. Циліндричну комірку стандартного розміру знайти легше, але пакет із десятків комірок, зварених пластинами, — це робота з контактним зварюванням і балансуванням. Призматичних комірок менше, і з’єднують їх часто шинами на болтах, зате потрібну ємність і розмір доведеться шукати під конкретний пакет.
Напруга батареї, ємність і вихідна потужність
Напруга. Батареї станцій бувають дуже різними. Приміром, BLUETTI AC180 — це 32 В і 36 А·год, тобто ті самі 1152 Вт·год. Стара DELTA 1300 має 50,4 В. Що нижча напруга батареї, то більші струми проходять через силові ключі й шини інвертора: 1800 Вт від батареї на 32 В — це вже близько 56 А. Звідси товсті шини, радіатори й нагріті роз’єми — і причина, чому силова частина гріється і горить.
Ємність. Вати-години на шильдику — це ємність батареї, а не те, що клієнт отримає з розетки. Частина енергії йде на перетворення. Наприклад, techtest.org під час тесту FOSSiBOT F2400 (паспорт 2048 Вт·год) отримав від 1512 до 1807 Вт·год залежно від навантаження й виходу. Якщо клієнт скаржиться, що станція «не тримає», спочатку з’ясуйте, як він міряв. Інакше доведеться замінити справну батарею.
Вихід. Номінал — це скільки інвертор віддає тривало, пікова потужність — короткий пусковий кидок. Режими на кшталт X-Boost у EcoFlow чи Lifting Power у BLUETTI дозволяють живити потужніше резистивне навантаження (чайник, обігрівач) за рахунок зниженої напруги. Ще одна цифра — час перемикання в режим ДБЖ: EcoFlow для DELTA 3 Plus і Anker для C1000 Gen 2 вказують близько 10 мс, Jackery для Explorer 1000 v2 — до 20 мс. Для роутера різниці немає, для чутливої техніки вона може бути.
Заряд: мережа, сонце, авто
Від мережі. У станцій класу 1 кВт·год зарядний пристрій вбудований, і він теж силовий вузол: 1100–1500 Вт, а в швидких режимах і більше. Якщо станція «не заряджається», винна може бути не батарея, а зарядна частина або налаштування в застосунку. На останнє, за даними 24 Каналу, припадає помітна частка звернень.
Від сонця. Сонячний вхід — це контролер MPPT з власним вікном напруги, і в кожної моделі воно своє: 11–60 В у EcoFlow DELTA, два діапазони 11–28 В і 29–60 В в Anker, 11,5–50 В у FOSSiBOT F2400. DJI Power 1000 V2 взагалі не має вбудованого сонячного входу: панелі під’єднують через окремий модуль MPPT, і для панелей, яких DJI не рекомендує, напруга холостого ходу має бути до 30 В. Типова помилка власника — забагато панелей послідовно, і сонячний вхід отримує напругу понад допустиму. Тому, приймаючи станцію зі скаргою «не бере сонце», запитайте, які панелі й як саме під’єднували.
Від авто. Від прикурювача 12 В станція заряджається повільно: за специфікацією, Explorer 1000 v2 від автомобіля заряджається близько 12 годин, а techtest.org від авто отримав у F2400 близько 100 Вт. Швидкий заряд у дорозі можливий лише через окремі зарядні пристрої від генератора авто — EcoFlow заявляє для DELTA 3 Plus 800 Вт таким способом.
Розширювальні батареї
Частина станцій нарощується додатковими батареями: DELTA 2 — до 3 кВт·год, DELTA 3 Plus — до 5 кВт·год, маленька RIVER 3 Plus — до 858 Вт·год. Anker C1000 Gen 2, за даними виробника, не розширюється взагалі. Додаткова батарея — окремий пристрій зі своєю BMS, роз’ємом і серійним номером, і коштує вона як ще одна станція: на Hotline додаткова батарея DELTA 3 — від 30 до 40 тис. грн. Якщо клієнт приніс станцію разом із батареєю, запишіть обидві окремо, з номерами, і з’ясуйте, з якою саме проблема: несправність кабелю чи роз’єму між ними трапляється не рідше, ніж поломка самої станції.
Що всередині й наскільки це ремонтопридатно

Під кришкою типової станції — батарейний блок із BMS, плата інвертора з радіаторами й силовими ключами, зарядна частина й контролер MPPT, плата керування з дисплеєм і вентилятори. Ремонтопридатність ми оцінюємо не за обіцянками, а за ознаками, які можна перевірити:
- Як відкривається корпус. Гвинти й засувки — добре, клей — гірше. Для прикладу, в опублікованому розборі EcoFlow RIVER 2 корпус тримається на чотирьох пластикових засувках і чотирьох гвинтах.
- Чи модульна конструкція. Окремі плати на роз’ємах міняються вузлом. Усе на одній платі — це вже робота з паяльником.
- Чи стандартні деталі. У тому ж розборі RIVER 2 штатний вентилятор 12 В замінили на звичайний 60×25 мм. Вентилятори, роз’єми, запобіжники, конденсатори й силові транзистори — здебільшого стандартна номенклатура.
- Чи стандартні комірки. Розмір, хімія й спосіб з’єднання вирішують, чи можна відновити пакет, чи доведеться міняти батарейний модуль цілком.
- Чи доступні плати й BMS. Офіційно плати поштучно продають не завжди. Часто єдине джерело — сервіс виробника або донор.
- Прошивка. BMS, інвертор і плата керування обмінюються даними. Нова плата чи модуль можуть вимагати прошивки або прив’язки. Прошивка буває і причиною поломки: у США EcoFlow відкликала близько 25 тисяч DELTA Max 2000 через ризик перегріву, і виправляли це оновленням прошивки.
- Гарантія. Розкриття корпусу зазвичай позбавляє гарантії. Поки вона діє, клієнтові вигідніше в офіційний сервіс, і це варто сказати йому на прийманні.
Що найчастіше ламається
Статистики відмов виробники не публікують, тож ми спираємося на огляди українських видань. 24 Канал у жовтні 2026 року називає найвразливішими вузлами батарею й інвертор. Контролери заряду, BMS і механіка — роз’єми, кнопки, екрани — за даними видання, зазвичай живуть довше, якщо їх ніхто не чіпав. Серед типових причин поломок:
- Кабель «вилка-вилка». Станцію під’єднують до розетки, щоб заживити квартиру, а коли світло повертається, мережа б’є у вихід. Видання називає це найпоширенішою причиною поломок в Україні.
- Перепади напруги й генератори. Заряд від нестабільного генератора або мережі з перенапругою.
- Глибокий розряд і довге зберігання розрядженою, заряд на морозі.
- Нагрів. Межа (mezha.ua) пише, що електролітичні конденсатори швидше старіють від тепла в закритому пластиковому корпусі, а ослаблені клеми й погано обтиснуті роз’єми в колах постійного струму стають точками нагріву.
- Вентилятори. Шум і зношення підшипника — найпростіший ремонт, якщо вентилятор стандартний.
Діагностика такої станції займає час і потребує навантаження, тож заздалегідь вирішіть, як ви її рахуєте, — про це стаття Платна чи безкоштовна діагностика.
Офіційний сервіс і гарантія
У EcoFlow в Україні є офіційне представництво, DroneUA, із власними сервісними підрозділами. За даними 24 Каналу, сервісний центр EcoFlow у Києві приймає станції з усієї країни й тримає запчастини на складі, але в пікові місяці 2025 року ремонт розтягувався з двох-трьох днів до трьох-чотирьох тижнів. Станції інших брендів, за тим самим джерелом, обслуговують мережеві центри ремонту електроніки, а гарантія залежить від того, хто ввіз станцію.
Чи справді продавець або «представництво» офіційне, перевіряйте на сайті самого бренду, а не на сайті продавця. Для майстра з цього випливає: якщо станція на гарантії, з’ясуйте, хто її продав, і запишіть дату продажу. Коли клієнт свідомо обирає платний ремонт у вас, хай це теж буде записано.
Де брати запчастини
- Офіційний сервіс або представництво. Оригінальні плати, батарейні модулі, корпусні деталі — якщо їх продають стороннім майстерням. Запитувати варто з серійним номером станції.
- Маркетплейси на кшталт AliExpress. Вентилятори, роз’єми, силові транзистори, конденсатори, комірки, плати BMS для стандартних пакетів. Плати під конкретну модель там теж трапляються, але шукати їх треба за номером, надрукованим на самій платі, і пам’ятати, що оригінальність і стан ніхто не гарантує.
- Донори. Станція з добитою батареєю може бути джерелом робочої плати інвертора, і навпаки. Донор із пошкодженою батареєю — це вже питання безпеки, а не тільки запчастин.
- Комірки. Беріть ту саму хімію, ємність і бажано одну партію. Нову партію вибірково перевірте контрольним розрядом: написане на комірці число не завжди збігається з реальним.
Що тримати на складі заздалегідь, а що замовляти під конкретну станцію, — у статті Облік запчастин у сервісному центрі.
Безпека майстерні
Станція на ремонті — це кіловат-година енергії і постійна напруга в десятки вольтів, яку не вимкнеш кнопкою. Без покрокових інструкцій — лише рамки, у яких варто працювати:
- окреме робоче місце на негорючій поверхні, подалі від паперу, розчинників і чужої техніки;
- батарея відключена від силової частини, перш ніж братися за інвертор; конденсатори інвертора можуть тримати заряд і після відключення;
- ізольований інструмент: випадково замкнути шину батареї на корпус — це іскра, дуга й опік;
- станцію не залишають заряджатися без нагляду, а здуту, пошкоджену чи перегріту батарею тримають окремо;
- LFP — не гарантія безпеки: вона займається важче, зате виділяє багато горючого газу. Якщо батарея димить чи гріється, не намагайтеся гасити її самотужки: люди виходять назовні, викликають ДСНС.
Що оглянути й записати, коли батарея приходить уже підозрілою, — у статті Акумулятори на прийманні.
Як це вести в обліку
Станція — дорога й важка техніка з купою дротів, і суперечки на видачі майже завжди про батарею та комплектність. ServiceCenterSoft не діагностує станції, зате допомагає не загубити те, що ви записали. Стан батареї й комплектність (кабелі, адаптери, панель) потрапляють у квитанцію з підписом клієнта. Серійний номер станції йде в поле «Серійний номер», номер батарейного модуля — в «Код продукту». Кошторис із дорогою заміною (плата, BMS, батарея) надсилається клієнтові на погодження листом або в Telegram. BMS, комірки й силові транзистори ведуться на складі. ОСББ чи компанія з кількома станціями — одна картка клієнта з полем «Компанія». Докладніше — на сторінці Програма для ремонту зарядних станцій та інверторів.
Коротко
- Ринок в Україні — переважно китайські бренди; лідер з великим відривом — EcoFlow, з офіційним представництвом і сервісом у Києві.
- Сучасні станції — майже суцільно LiFePO4 на 3000–4000 циклів; старі NMC на 18650 ще приходять у ремонт.
- Комірки бувають циліндричні (18650, 21700, 32700) і призматичні; що саме всередині, видно тільки після розбирання.
- Напруга батареї в різних моделях різна — у прикладах із відкритих специфікацій 32 і 50,4 В; що вона нижча, то більші струми в силовій частині.
- Сонячний вхід — це MPPT зі своїм вікном напруги; у DJI він узагалі винесений в окремий модуль.
- Ціни на станції класу 1 кВт·год у жовтні 2026 року — орієнтовно від 26 до 51 тис. грн, на 2 кВт·год — від 43 тис.
- Найвразливіші вузли — батарея й інвертор; типова причина поломок в Україні — кабель «вилка-вилка».
- Запчастини: офіційний сервіс, маркетплейси для стандартних деталей, донори для плат; комірки — однієї хімії та партії.
- Станція на гарантії — спершу в офіційний сервіс; розкриття корпусу зазвичай позбавляє гарантії.
Нові статті — на пошту
Практичні матеріали для майстерень: приймання, запчастини, гроші, клієнти. Лише нові статті, без реклами.
Надішлемо лист для підтвердження. Відписатися можна в кожному листі. Як ми зберігаємо адресу — у політиці конфіденційності.